• Čeknito.sk ukáž svoje video
 • |
 • 160 035 videí
 • 173 787 používateľov

Čeknito

Pomoc


Registrácia

 1. Registrácia užívateľov na www.ceknito.sk nie je povinná.
 2. Ak sa užívateľ rozhodne zaregistrovať na čeknito.sk vyplní registračný formulár, kde je povinný uviesť svoje pravdivé údaje.
 3. Ak prevádzkovateľ čeknito.sk zistí, že údaje, ktoré užívateľ uviedol pri registrácii nie sú pravdivé, môže mu okamžite zrušiť účet.
 4. Zaregistrovaním sa na čeknito užívateľ potvrdzuje, že údaje, ktoré poskytol sú pravdivé.
 5. Zaregistrovaním sa na čeknito užívateľ dáva prevádzkovateľovi súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.
 6. E-mailová adresa, ktorú je nutné pri registrácii uviesť, slúži na identifikáciu užívateľa, zaslanie registračného linku, nového hesla, posielanie informácií o nových akciách a rozposielanie reklamných e-mailov.
 7. Prevádzkovateľ sa zaväzuje neposkytnúť osobné údaje užívateľov tretím osobám, bez ich výslovného súhlasu.
 8. Za zneužitie údajov treťou osobou, ako aj akékoľvek následky alebo škodu spôsobenú zabudnutím prihlasovacích údajov užívateľom, prevádzkovateľ nenesie žiadnu zodpovednosť.

Odstránenie registrácie

Odstránenie registrácie môže nastať 2 spôsobmi:
 1. užívateľom, kedy musí o celkové odstránenie svojej registrácie požiadať písomne na info@ceknito.sk;
 2. prevádzkovateľom, kedy užívateľ poruší niektoré z nasledovných pravidiel, alebo všeobecné záväzné nariadenia SR.

Zabudnuté heslo?

Opäť sa nachádzame v prihlasovacom paneli. Po zadaní prihlasovacieho mena a následne nesprávneho hesla Vám Čeknito ponúkne otázku „Zabudli ste heslo?“ pod prihlasovacími údajmi. Po kliknutí na otázku stačí už len vložiť e-mail zadaný pri registrácií na ktorý Vám bude zaslaný ďalší postup k tomu ako jednoducho získate svoj účet späť.

Ako urobiť vlastné video?

Na nahrávanie videa budete jednoducho potrebovať videokameru. Video zvládne nahrávať v dnešnej dobe už aj veľa digitálnych fotoaparátov, takže by s tým nemal byť nejaký veľký problém. Video môžete nahrať aj na webkamere alebo aj na mobilnom telefóne. Ak máte video natočené, jednoducho ho nahráte do počítača cez USB kábel, alebo cez čítačku pamäťových kariet (ak sa video nenahráva na pásku ale na pamäťovú kartu), prostredníctvom FireWire, alebo cez televíznu kartu. Video si potom môžte upraviť v niektorom z editačných programov ako sú iMovie, Windows MovieMaker, Adobe Premiere, Pinnacle Studio, Ulead video, cez ktoré si tam môžete pridať titulky a rôzne efekty.

Ako nahrám video na čeknito.sk?

 • video by malo byť vo formáte AVI (DivX), WMV, MPEG (MPG).
 • ak chcete nahrať video na www.ceknito.sk, musíte byť zaregistrovaný a prihlásený.
 • ak ste sa úspešne zaregistrovali môžete si nahrať svoje video na čeknito.sk
 • video nahráte tak, že na stránke čeknito.sk kliknete v menu na tlačítko Nahraj video a hneď vás presunie na ďalšiu stránku.
 • v textovom poli Kategórie si vyberiete kategóriu do ktorej sa má video priradiť.
 • ak ste si vybrali kategóriu, pokračujete na ďašiom textovom poli vedľa ktorého je tlačítko Browse a vedľa neho tlačítko Nahraj video.
 • kliknite na tlačítko Browse. Otvorí sa vám nové okno, v ktorom si nájdete svoje video a jeden krát naň kliknete.
 • potom stlačíte tlačitko Otvoriť (v pravom dolnom rohu), sa okno zatvorí a názov videa zostane napísaný v textovom poli na pôvodnej stránke.
 • potom stlačíte tlačítko Nahraj video a okamžite sa začne video nahrávať na čeknito.sk
 • celý proces nahrávania (koľko času, koľko percent zostáva do nahratia) vidíte na loadery.
 • video je nahraté vtedy, ak sa na loadery napíše 100% a hneď potom vypíše Video je nahraté.
 • video sa zobrazí na stránke o niekoľko minút v príslušnej kategórii.

Profil

Profil si môže vyplniť každý zaregistrovaný užívateľ. Nesmie obsahovať nepravdivé údaje a porušovať pravidlá uvedené v časti o registrácii. Profil obsahuje základné informácie o užívateľovi, kde ma možnosť sa voľne vyjadriť o svojej osobe a podobne. Súčasťou profilu je i miesto na fotografiu, ktorú si užívateľ môže, i nemusí vložiť, ako i súhlas so spracovaním osobných údajov, ak používateľ poskytuje pri registrácii svoje osobné údaje. Fotografia musí mať veľkosť maximálne 15 KB a bude zmenšená proporcionálne na šírku 130px, doporučujeme Vám fotografiu zmenšiť na uvedenú šírku. Tie fotografie, ktoré nebudú vyhovovať pravidlám, dobrým mravom, alebo zákonom SR, budú okamžite odstránené.

Kanál?

Pre využívanie Vášho osobného kanálu musíte mať vytvorené konto a prihlásiť sa. Do svojho kanálu sa dostanete po kliknutí na prihlasovacie meno v pravom hornom rohu. Môžete ho upraviť podľa svojich predstáv. Voľba Môj účet Vám umožní zmeniť všetko čo potrebujete. V nastaveniach kanálu môžete doplniť informácie o kanále, osobné a geografické informácie, zmeniť jeho dizajn, organizovať videá a získať url kanálu.

Dizajn kanálu?

V nastavení kanálu zvolíte dizajn kanálu. Tu pod voľbou farebný štýl jednoducho zmeníte farbu kanálu na tú, ktorá Vám najviac imponuje. Po kliknutí na farebné bubliny môžete vpravo sledovať zmenu farby na šablóne dizajnu. Vo výbere modulu označíte len ten, ktorý chcete aby sa zobrazoval vo Vašom kanále. Zmeny môžete sledovať vpravo na dizajnovej šablóne. Môžete zmeniť aj rozmiestnenie modulov (kanál info, moje videá, moje obľúbené videá atď...) ich jednoduchým prenášaním v šablóne. Pre premiestnenie kliknete na konkrétny modul a potiahnete ho na miesto ktoré Vám vyhovuje.

Osobná fotografia?

Vašu profilovú fotografiu (avatar) nájdete taktiež vo voľbe Môj účet. Pri nastaveniach účtu zvoľte osobné informácie. Tu môžete nahrať ľubovoľný obrázok ktorý je v súlade s pravidlami, podporovanom formáte (jpg, gif, png) a jeho veľkosť je maximálne 15kb.

Vloženie videa ako hlavné video kanálu ?

V nastavení kanálu zvolíte dizajn kanálu. Pod položkou „Vyber svoje zobrazované video“ mate na výber dve možnosti. Po A.nastaviť ako hlavne video posledne pridané alebo po B. nastaviť hlavne video pomocou URL. Pokiaľ si vyberiete alternativu A. označte položku "posledne pridané video" a nasledne kliknuť na "Uložiť" ale ak si vyberiete možnosť B. kliknite na položku "použi URL linku kde musite zadat URL link a potom uložiť. URL link nájdete vpravo pri videu, ktoré práve sledujte pri avatare užívateľa ktorý video pridal.

Flash Player?

Čeknito vyžaduje Flash Player. Pre jeho jednoduchú inštaláciu kliknite na tento link.
Postup inštalácie:
 1. na zobrazenej stránke zrušte voľbu Google Toolbar a zaškrtnite „I agree to the Adobe Flash Player”
 2. kliknite na voľbu „Install now”
 3. následne sa Vám otvorí ďalšia stránka a v jej hornej časti uvidíte panel s nápisom „This website wants to install …”. Po kliknutí na tento panel zvoľte „Install Active X Control …”
 4. zobrazí sa Vám výzva s dvoma voľbami „Install ” a „Dont install” zvoľte „Install”
 5. počkajte na dokončenie inštalácie. Po jej skončení by mala prebehnúť animácia s rotujúcim písmenom F a textom „Adobe Flash Player sucessfully installed”

Odstránenie komentára?

Každý komentár nie je na správnom mieste. A už vonkoncom nie vulgárny, ponižujúci alebo napádajúci Vaše video, osobu. Preto máte pri každom Vami pridanom videu voľbu mazanie komentárov a tlačidlo „Zmazať“. Ak si želáte aby bol Vami vybraný komentár odstránení spod Vášho videa jednoducho kliknite na voľbu „Zmazať“.

Pravidlá

S pravidlami a podmienkami portálu sa môžete zoznámiť v sekcii Pravidlá.